Özel Irmak Yazgan Bale Okulu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlıdır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öngörülen kurları başarı ile tamamlayan öğrenciler mezun olduklarında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs bitirme sertifikası almaktadırlar. Öğrenciler aldıkları bu bitirme sertifikası ile (lisans diploması sahibi olunması koşulu ile) kendi bale okullarını açabilme yahut sair kurumlarda resmi öğretmenlik yapabilme hakkı kazanmaktadırlar.

Öğrencilerimiz eğitimleri boyunca bale derslerinin yanında solfej, bale tarihi, mimik, doğaçlama ve kareografi gibi pek çok teorik ve pratik dersi de beraberinde görmektediler.

Okulumuzda İngiliz eğitim methodu olan Royal Academy of Dance ve Rus Bale eğitim method olan Vaganova Eğitim programları uygulanmakta olup, ilgili eğitim metotlarına bağlı sınavlar okulumuzda her yıl gerçekleştirilmektedir.

OKULUMUZ HAKKINDA BİLGİ VE SEÇİM NEDENİ

Okulumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olduğundan Bakanlık’ın gerektirdiği tüm standartlara sahiptir. Okulumuzda kayıtlı öğrencilerimizin hijyen ve rahatlığına çok önem verilmekte olup ferah ve temiz bir ortam sunulmaktadır.

Okulumuz giriş ve alt kat olmak üzere toplam iki kattan oluşmaktadır. Okulumuzun üst katında Sayın veliler için bekleme salonu olup, veliler bekleme esnasında kitaplarını okuyabilmekte, sohbet edip, televizyon izleyebilmektedirler. Bununla birlikte üst katımızda velilerin kullanımına açık bir adet mutfak bulunmakta olup öğretmen odası da üst katta yer almaktadır.

Okulumuzun alt katında tüm hijyen kurallarına haiz iki adet lavabo, soyunma odası, teorik derslik ve uygulama dersliği bulunmaktadır.

Uygulama dersliğimiz 60 m2 olup yapım aşamasında öğrencilerimizin sağlık ve rahatlığı göz önünde bulundurulmuştur. Bu kapsamda gerekli esnekliğin sağlanması için zemin gerekli koşullar ve standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve uygun bir dans/ hareket ortamı sağlanmıştır.

Yukarıda siz sayın okuyucumuzun bilgi ve dikkatine arz ve izah etmiş olduğumuz üzere; bale okulu seçerken tüm bu koşullara dikkat edilmeli çocuğunuzun eğitim aldığı kadro ve okul kalitesine özen gösterilmelidir.