Okulumuz T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olduğundan Bakanlığın gerektirdiği tüm standartlara haizdir. Okulumuzda kayıtlı öğrencilerimizin hijyen ve rahatlığına çok önem verilmekte olup ferah ve temiz bir ortam sunulmaktadır.

Okulumuz giriş ve alt kat olmak üzere toplam iki kattan oluşmaktadır. Okulumuzun üst katında Sayın veliler için bekleme salonu olup, veliler bekleme esnasında kitaplarını okuyabilmekte, sohbet edip, televizyon izleyebilmektedirler. Bununla birlikte üst katımızda velilerin kullanımına açık bir adet mutfak bulunmakta olup öğretmen odası da üst katta yer almaktadır.

Okulumuzun alt katında tüm hijyen kurallarını haiz iki adet lavoba, soyanma odası, teorik derslik ve uygulma dersliği bulunmaktadır.

Uygulama dersliğimiz 49 m2 olup yapım aşamasında öğrencilerimiz sağlık ve rahatlığı göz önünde bulunmuştur. Bu kapsamda zeminde gerekli esnekliğin sağlanması için zemin gerekli koşullar ve standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanmış ve uygun bir dans/ hareket ortamı sağlanmıştır.
Yukarıda sayın okuyucumuz bilgi ve dikkatine arz ve izah etmiş olduğumuz üzere; bale okulu seçerken tüm bu koşullara dikkat edilmeli çocuğunuzun eğitim aldığı kadro ve okul kalitesine özen gösterilmelidir.