Özel Irmak Yazgan Bale, Dans ve Müzik Kursu  2015’te hizmet vermeye başlamıştır. MEB’e bağlı kurumumuzda Royal Academy of Dance ve Vaganova eğitimi verilmekte, RAD ve LCM Sınav ve Sertifikasyonları sağlanmaktadır.

Latest Posts

Telefon : 0 530 411 81 43 | E-Mail : irmak@irmakyazganbale.com

Gitar

GİTAR

Gitar, hem klasik hem de çağdaş formlarda akustik ve elektrikli modeller olarak çok çeşitli müzik tarzlarında kullanılan bir müzik aletidir. Popüler kültürde en çok blues, country, flamenko, pop ve rock müzik türlerinde birincil enstrüman olarak tanınır. Gitarın genellikle altı teli vardır. Bir bas gitar veya tenor bir ukulele de ise dört teli vardır. Gitarın aynı zamanda yedi, sekiz, on ve on iki telli versiyonlar da mevcuttur bunlar karakteristik özelliklerine göre farklılık gösterirler. Enstrümanın adı Hint-Avrupa “guit-” (Sanskritçeye benzer, “sangeet”) “müzik” anlamına gelir ve “-tar”, “akor” veya “tel” anlamına gelir.

Gitarın günümüz popüler müzik sahnesindeki varlığı her yerde bulunur ve 1950’lerden itibaren popüler kültür üzerindeki etkisi, kişinin yaratıcı dürtülerini şarkı yoluyla ifade etmek için oldukça yetkin bir araç olarak muazzam olmuştur.

 

Enstrümanın geniş ses aralığı nedeniyle, meraklılar tarafından son derece kişisel bir enstrüman olarak değerlendirilir, vücudun neredeyse bir uzantısı olabilir ve kavramsallaştırılabilecek (neredeyse) her sesliliğe form sağlayabilir.

Scan the code