Özel Irmak Yazgan Bale, Dans ve Müzik Kursu  2015’te hizmet vermeye başlamıştır. MEB’e bağlı kurumumuzda Royal Academy of Dance ve Vaganova eğitimi verilmekte, RAD ve LCM Sınav ve Sertifikasyonları sağlanmaktadır.

Latest Posts

Telefon : 0 530 411 81 43 | E-Mail : irmak@irmakyazganbale.com

ULUSAL/ULUSLARARASI PLATFORMDA TECRÜBE

Barcelona Dance Award 2023 Türkiye’den Katılan Tek okul ve Kazanılan 5 Ödül

Okulumuz Özel Irmak Yazgan Bale Dans ve Müzik Kursu olarak   6-10 Nisan 2023 Tarihleri arasında düzenlenen “Barcelona Dance Award 2023”  yarışmasında 5 ayrı dalda performans sergilemiş bulunmaktayız. Yarışma 800 dansçı ve 28 dans grubu katılımı ile son derece profesyonel bir organizasyondu. Yarışmada Belçika, Kıbrıs, Estonya, Finlandiya, Hong Kong, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri olacak şekilde dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım sağlandı. Ülkemizi temsilen Türkiye’den katılım sağlayan TEK okul olmak çok gurur verici olup, bunu 5 ayrı ödülle taçlandırıyor olmak hem ülkemiz hem de bizler için çok önem taşımakta.

Yarışma ’da sergilediğimiz danslar ve alınan ödüller sırası ile aşağıda yer almaktadır.

  • Barcelona Dance Award 2023 Classical Dance/Ballet 1st Award
  • Barcelona Dance Award 2023 Contemporary Dance Under 2nd Award
  • Barcelona Dance Award 2023 Jazz Dance Under 3th Award
  • Barcelona Dance Award Spain Trophy Jüri Özel Ödülü

Barcelona Dance Award 2023 Classical Dance 1.lik ödülü her iki klasik bale solo öğrencilerimize uygun görülmüştür.

VİYANA

Kurum olarak öğrencilerimizin ülkemizde olduğu kadar uluslararası platformda da yeteneklerini geliştirmelerini yurt dışında performans sergilemelerini ve bu oranda kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.

Bu bağlamda 2019 yılında VIBE – Vienna International Ballet Experience yarışmasına katıldık. Söz konusu eğitim ve yarışma tecrübemizde öğrencilerimiz yabancı farklı kültürden öğrenci ve eğitmenler ile tanıştılar, yeni arkadaşlıklar edindiler. Farklı eğitmenlerden, farklı dans türlerinde hem klasik bale, hem karakter dansları aynı zamanda modern dans branşlarında workshop ve eğitim aldılar. Daha önce hiç tecrübe etmedikleri bir sahnede alanında uzman bir jüri önünde performans sergileme cesareti göstererek kişisel gelişimlerine fark etmeden çok ciddi katkılar sağladılar.

Bu bakımdan bu şekilde ulusal/uluslararası platformlarda eğitimlerimizi sürdürmeye ve yenilikleri tecrübe etmeye devam edeceğiz.

Scan the code