Özel Irmak Yazgan Bale, Dans ve Müzik Kursu  2015’te hizmet vermeye başlamıştır. MEB’e bağlı kurumumuzda Royal Academy of Dance ve Vaganova eğitimi verilmekte, RAD ve LCM Sınav ve Sertifikasyonları sağlanmaktadır.

Latest Posts

Telefon : 0 530 411 81 43 | E-Mail : irmak@irmakyazganbale.com

ALANINDA UZMAN EĞİTİM KADROMUZ

Bale

Irmak YAZGAN

Irmak Yazgan erken yaşta Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Okulu’nda bale eğitimine başlamış ilk ve temel eğitimini çok değerli hocası sayın Filiz Özar Ömürlü’den almıştır. Ardından, Ankara Ulusoy Bale Okulu’nda Rus eğitim methodu olan “Vaganova” tekniği ile eğitim almıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi Dansçısı ve aynı zamanda Ulusoy Bale Kurucusu Sayın Feridun Ulusoy ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı öğretim üyelerinden Tolstukhin Vladimir Nikolaevich’in öğrencisi olmuş ve aynı zamanda Madam Bozgülü’de dahil olmak üzere değerli birçok yerli ve yabancı isimler ile çalışmış, çeşitli prodüksiyon ve eserlerde Ankara Opera Sahnesi ve çeşitli sahnelerde yer almıştır. Aynı dönem yardımcı öğretmen olarak eğitim vermiştir. Üniversite döneminde yeniden Filiz Özar Bale Okulu’nda asistan öğretmen olarak çalışmış ve Intermediate seviyesi de dahil olmak üzere yüksek derecede birçok seviye sertifikasına sahiptir. Irmak Yazgan vermiş olduğu eğitimi daha ileriyi seviyelere taşımak, daha kaliteli eğitim vermek, bale ve sanat bilinç ve kültürüne sahip öğrenciler yetiştirebilmek adına Türkiye’de sayılı bale öğretmeninde bulunan Royal Academy of Dance Teaching Certificate programını gerek İngiltere’de gerek Türkiye’de bulunmak sureti ile tamamlamış olup, RAD Registered Teacher ünvanına sahip olmuştur. Bu sayede Irmak Yazgan dünya çapında bale öğretmenliği yapabilme hakkı kazanmıştır.
Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak ilgili fakültede hukuk eğitimini tamamlamış ve alanında lider firma ve ofislerin hukuk departmanlarında bir dönem çalışmıştır. Diğer taraftan bale eğitimine; Sofya Ulusal Müzik Akademisi Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından verilen Rus Bale eğitim methodu olan Vaganova eğitim ve pedagojik formasyon derslerini en yüksek derecesi ile tamamlayarak katkı sağlamaya devam etmiştir. Irmak Yazgan aynı zamanda Bar+Pilates+Yoga disiplinlerini kapsayan üçlü bir sistem olan “Barpiyo” eğitimi almıştır.

Bale

EZGİ ZEYNEP GÜREL

Ezgi Zeynep Gürel 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Bale bölümünde yarı zamanlı olarak klasik bale eğitimi almaya başlamış 2005 yılında tam zamanlı sınavını kazanarak klasik bale eğitimine devam etmiş ve profesyonel bale hayatına adım atmıştır. Ortaokul ve liseyi bale bölümünde tamamladıktan sonra üniversitede de beden farkındalığı için yine Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans(Modern Dans) bölümünde ön lisansını tamamlamış ve sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Bale Dansçılığı lisans bölümünden mezun olmuştur. 2008-2010 ve 2012 yıllarında Varna international ballet workshop’larına katılarak dünyaca ünlü bir çok bale sanatçısıyla beraber çalışıma fırsatı yakalamış ve alanında bir çok sertifika edinmiştir. 2012-2019 yılları arasında Çağdaş Bale Topluluğu’nda solist dansçı olarak dans etmiştir. 2020’de uluslararası geçerli sertifikalarını alarak pilates eğitmenliğine de başlamıştır.

Bale

Hazal MERAL

24 Eylül 1994 doğumludur. Bale eğitimine 1997 yılında Yıldız Alpar'da başladı. 2005 yılında Ritmik Jimnastik dalında İstanbul 10.'su seçildi. 2006 yılında İÜDK Tam Zamanlı ortaokul Bale Bölümü öğrencisi olarak kazandı. 2010 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuvarında Lise, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimine devam etti. Bu sırada 2010-2012 yıllarında Bulgaristan Varna Workshop'unda yer aldı. 2012-2016 yılları arasında koreograflık yaptı. 2015-2017 yılları arasında MSGSÜ Eğitmen kadrosunda yer aldı.

Piyano, Şan

SİNAN TURAN

Sinan Turan 1995 Kadıköy doğumludur. Müzikle olan bağı küçükken başlamıştır. Müziğe olan ilgisi doğrultsunda küçük yaşlardan itibaren gitar, piyano ve şan eğitimi almış, Gölcük Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuştur. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı/ Opera bölümünü kazanmış ve eğitimini burada sürdürmüştür. Klasik Müzik, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarında çok yönlü bir eğitimden geçmiştir. Şu an bu deneyimlerini öğrencileri ile paylaşmakta ve daha geliştirmek için çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

Piyano, Şan

DEVRİM SARICA

1992 Istanbul doğumludur. Küçük yaşlardan itibaren müzik ve tiyatronun içinde yer almıştır. Müziğe başladığı yaşlardan itibaren Türk Halk müziği, klasik müzik, rock, funk gibi çeşitli müzik türlerini seslendirmiş ve harmanlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Bölümü’nden mezundur. Bu süreçte çeşitli konserlerde yer almış ve operalarda oynamıştır. Fazıl Say’ın nazım oratoryosu başta olmak üzere önemli müzisyenlerle çalışmış ve projelerde yer almıştır. 2017’den itibaren piyano ve şan eğitmenliği yaparak bilgi ve deneyimlerini öğrencileriyle paylaşmaktadır

Piyano

DİLACAN ÖZÇELİK

1997 İstanbul doğumludur. Müziğe küçük yaşlarda gitar ve piyano enstrümanlarıyla başlamıştır. Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesinin müzik bölümünün ardından 2016’da girdiği Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Müzikoloji bitirmiştir. Bu süre içinde müzik ile ilgili çeşitli akademik çalışmalarda bulunmuştur. Sadri Alışık Konservatuarında bir dönem okumuş ve orada olduğu süre boyunca birçok müzikalde rol almış, aynı zamanda tiyatro müziği ile ilgili çalışmalar yapmıştır. 2019 Yılından bu yana European Voices isimli çok sesli koroda koristlik yapmaktadır. Daha çok klasik batı müziği ile ilgilenmiş fakat başka birçok müzik türü ile ilgilenmiş olup çok sesli türk müziği korolarında da korist olarak çalışmıştır. 2019 yılından bu yana temel müzik ve piyano eğitmeni olarak çalışmaktadır. Yaratıcı drama ve piyano eğitimi konusuna eğilmiş ve ikisini harmanlayarak özellikle çocuklarla çalışmalarında uygulamıştır.

Scan the code