Özel Irmak Yazgan Bale, Dans ve Müzik Kursu  2015’te hizmet vermeye başlamıştır. MEB’e bağlı kurumumuzda Royal Academy of Dance ve Vaganova eğitimi verilmekte, RAD ve LCM Sınav ve Sertifikasyonları sağlanmaktadır.

Latest Posts

Telefon : 0 530 411 81 43 | E-Mail : irmak@irmakyazganbale.com

ALANINDA UZMAN EĞİTİM KADROMUZ

Bale

Irmak YAZGAN

Irmak Yazgan erken yaşta Royal Academy of Dance üyesi Filiz Özar Bale Okulu’nda bale eğitimine başlamış ilk ve temel eğitimini çok değerli hocası sayın Filiz Özar Ömürlü’den almıştır. Ardından, Ankara Ulusoy Bale Okulu’nda Rus eğitim methodu olan “Vaganova” tekniği ile eğitim almıştır. Ankara Devlet Opera ve Balesi Dansçısı ve aynı zamanda Ulusoy Bale Kurucusu Sayın Feridun Ulusoy ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana Sanat Dalı öğretim üyelerinden Tolstukhin Vladimir Nikolaevich’in öğrencisi olmuş ve aynı zamanda Madam Bozgülü’de dahil olmak üzere değerli birçok yerli ve yabancı isimler ile çalışmış, çeşitli prodüksiyon ve eserlerde Ankara Opera Sahnesi ve çeşitli sahnelerde yer almıştır. Aynı dönem yardımcı öğretmen olarak eğitim vermiştir. Üniversite döneminde yeniden Filiz Özar Bale Okulu’nda asistan öğretmen olarak çalışmış ve Intermediate seviyesi de dahil olmak üzere yüksek derecede birçok seviye sertifikasına sahiptir. Irmak Yazgan vermiş olduğu eğitimi daha ileriyi seviyelere taşımak, daha kaliteli eğitim vermek, bale ve sanat bilinç ve kültürüne sahip öğrenciler yetiştirebilmek adına Türkiye’de sayılı bale öğretmeninde bulunan Royal Academy of Dance Teaching Certificate programını gerek İngiltere’de gerek Türkiye’de bulunmak sureti ile tamamlamış olup, RAD Registered Teacher ünvanına sahip olmuştur. Bu sayede Irmak Yazgan dünya çapında bale öğretmenliği yapabilme hakkı kazanmıştır.
Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak ilgili fakültede hukuk eğitimini tamamlamış ve alanında lider firma ve ofislerin hukuk departmanlarında bir dönem çalışmıştır. Diğer taraftan bale eğitimine; Sofya Ulusal Müzik Akademisi Doç. Dr. Kalina Bogoeva tarafından verilen Rus Bale eğitim methodu olan Vaganova eğitim ve pedagojik formasyon derslerini en yüksek derecesi ile tamamlayarak katkı sağlamaya devam etmiştir. Irmak Yazgan aynı zamanda Bar+Pilates+Yoga disiplinlerini kapsayan üçlü bir sistem olan “Barpiyo” eğitimi almıştır.

Bale

EZGİ ZEYNEP GÜREL

Ezgi Zeynep Gürel 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Bale bölümünde yarı zamanlı olarak klasik bale eğitimi almaya başlamış 2005 yılında tam zamanlı sınavını kazanarak klasik bale eğitimine devam etmiş ve profesyonel bale hayatına adım atmıştır. Ortaokul ve liseyi bale bölümünde tamamladıktan sonra üniversitede de beden farkındalığı için yine Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Devlet Konservatuvarı Çağdaş Dans(Modern Dans) bölümünde ön lisansını tamamlamış ve sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Bale Dansçılığı lisans bölümünden mezun olmuştur. 2008-2010 ve 2012 yıllarında Varna international ballet workshop’larına katılarak dünyaca ünlü bir çok bale sanatçısıyla beraber çalışıma fırsatı yakalamış ve alanında bir çok sertifika edinmiştir. 2012-2019 yılları arasında Çağdaş Bale Topluluğu’nda solist dansçı olarak dans etmiştir. 2020’de uluslararası geçerli sertifikalarını alarak pilates eğitmenliğine de başlamıştır.

Bale

DERYA AYDIN

Derya Aydın 1999 yılında İstanbul’da doğmuştur. 7 yaşında başlayan ve 3 sene süren cimnastik eğitiminden sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı bale bölümünü kazanarak bale eğitimine başlamıştır. Yarı zamanlı bale bölümünü bitirdikten sonra eğitimini Özel Yıldız Alpar Bale Okulu’nda devam ettirmiş, 2017 senesinde MEB’den mezun olduktan sonra Royal Academy of Dance sınavlarına girmeye devam etmiştir. 2019 yılında Özel Yıldız Alpar Bale okulunda stajyer öğretmenlik yapmıştır. 2020 yılından beri Özel Irmak Yazgan Bale Okulu’nda öğretmen olarak ders vermektedir.

Bale

Hazal MERAL

24 Eylül 1994 doğumludur. Bale eğitimine 1997 yılında Yıldız Alpar'da başladı. 2005 yılında Ritmik Jimnastik dalında İstanbul 10.'su seçildi. 2006 yılında İÜDK Tam Zamanlı ortaokul Bale Bölümü öğrencisi olarak kazandı. 2010 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuvarında Lise, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimine devam etti. Bu sırada 2010-2012 yıllarında Bulgaristan Varna Workshop'unda yer aldı. 2012-2016 yılları arasında koreograflık yaptı. 2015-2017 yılları arasında MSGSÜ Eğitmen kadrosunda yer aldı.

Piyano, Keman

Ezgi KOYUN

1991 Eskişehir doğumludur. Çocukluk döneminden beri hayali olan müzik öğretmenliği eğitimine, Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünü kazanarak keman ve piyano çalmayı öğrenerek başlamıştır. Daha sonra Pamukkale Üniversitesi Müzik Öğretmenliğini kazanıp hayatını piyano branşıyla profesyonelleştirdi. 2017’den bu yana Devlet ve Özel Kurumlarda Müzik Öğretmeni olarak çalışmaktadır. Şu an Irmak Yazgan Bale Dans ve Müzik Kursu’nda piyano ve keman öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Piyano, Şan

SİNAN TURAN

Sinan Turan 1995 Kadıköy doğumludur. Müzikle olan bağı küçükken başlamıştır. Müziğe olan ilgisi doğrultsunda küçük yaşlardan itibaren gitar, piyano ve şan eğitimi almış, Gölcük Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuştur. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı/ Opera bölümünü kazanmış ve eğitimini burada sürdürmüştür. Klasik Müzik, Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği dallarında çok yönlü bir eğitimden geçmiştir. Şu an bu deneyimlerini öğrencileri ile paylaşmakta ve daha geliştirmek için çalışmalar yapmaya devam etmektedir.