Özel Irmak Yazgan Bale, Dans ve Müzik Kursu  2015’te hizmet vermeye başlamıştır. MEB’e bağlı kurumumuzda Royal Academy of Dance ve Vaganova eğitimi verilmekte, RAD ve LCM Sınav ve Sertifikasyonları sağlanmaktadır.

Latest Posts

Telefon : 0 530 411 81 43 | E-Mail : irmak@irmakyazganbale.com

Piyano

 

 

PİYANO EĞİTİMİNİN ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ

Vücut Koordinasyonunu Geliştirir

Konsantrasyon Süresini Arttırır

İşitsel ve Sözel Beceriler Geliştirir

Hızlı Okuma Becerisi Kazandırır

Sayısal Zekâyı Geliştirir

Çalışma Disiplini Verir

Hafızayı Geliştirir

Zekâyı Geliştirir!

Piyano Eğitimi öncelikle el-göz koordinasyonunu geliştirdiğinden çocukların yazı yazmayı kolay öğrenmelerini sağlar. Bunun yanı sıra güzel el yazısı yazma yeteneği geliştirir.

Piyano çalarken nota takibi yapmak, eseri aynı tempo ile devam ettirmeye çalışmak odaklanmayı öğretir. Düzenli piyano eğitimi almanın bireylerin konsantrasyon sürelerinin gelişmesine katkı sağladığı kanıtlanmıştır.

Piyano Eğitimi alan çocuklar çevrelerindeki seslere karşı duyarlılık geliştirir. Kelime hafızaları gelişir ve kendilerini daha iyi ifade edebilirler.

Piyano çalarken aynı anda iki satırın okunması, hızlı bir nota takibi gerekmesi gibi nedenlerden dolayı piyano çalanların daha hızlı kitap okudukları bilinmektedir.

Düzenli alınan piyano dersleri çocukların hayatlarını daha disiplinli ve düzenli olarak kurgulamalarına yardımcı olur. Somut olarak ilerlediklerini görmeleri ise onlara çalışmanın ve tekrarların önemini fark ettirir.

Sağ ve sol beyni aynı anda kullanmak beyindeki sinirsel bağlantıları güçlendirir. Piyano ve IQ arasındaki bağlantı oldukça çarpıcıdır. Okul öncesi çağlarından itibaren piyano dersi alan çocukların IQ’ları ise %50 oranında artıyor!

[

Scan the code